fbpx

Де краще жити: нові ЖК vs історична забудова

27.10.2022
Де краще жити: нові ЖК vs історична забудова

Думка прийшла в голову тоді, коли ми приїхали на заміри. Міряли ми квартиру в дореволюційному будинку в центрі Києва. Раніше вона була комунальною. Це відчувалось. Спільні приміщення, ванна і, особливо, кухня, були в такому стані, який інакше як “убитим” не назвеш. Ну ви це самі зараз на фото побачите. Старі труби, стеля, що протікає, паркет, що залишив на собі сліди минулих поколінь – тут був представлений чималий набір трешу, який лякає в старій забудові. 

Але… тут був свій чудовий шарм. Ці височенні стелі, ця атмосфера старого цегляного будинку. Ну а вид з вікна – тільки у цей вид можна закохатись. Як казав колись мій тато (а мій тато також архітектор, і казав він це все зі знанням справи): “При виборі житла важливі три речі. Перше – це вид з вікна. Друге – це вид з вікна. І третє – це вид з вікна”. Тут вид був на мільйон.

Після замірів я вирішила провести міні опитування, де краще купити квартиру в новобудові чи вторинному ринку. Думки розділились. Та і я сама, почувши аргументи, не змогла обрати жодну сторону остаточно. Тому пропоную зараз розглянути плюси і мінуси обох варіантів. Отже, батл вторинки проти новобудови можна вважати розпочатим.

нові ЖК чи вторинка

Загальне

Пропоную одразу визначити деякі загальні принципи, щоб порівнювати порівнювані речі. Ми не будемо розглядати відверто погану забудову. Це окрема тема. В якості об’єктів оберемо якісні ЖК різного формату. Наприклад, Файна Таун, Комфорт Таун та Ліпінка. Їх відрізняє поверховість будинків, площі квартир, час будівництва. Але в цілому це досить вдалі приклади житлових утворень, які дають можливість розмірковувати, чим кращі новобудови. Щодо історичної забудови пропонуємо обрати в якості прикладу будинки в районі Верхнього Міста та Печерську. 

Критерії

Їх ми обирали на основі відгуків наших замовників. Тривалий час ми питали, що людям важливо при виборі житла. Звичайно, відповіді різні. Але ми зібрали основні. Вага кожного критерію в прийнятті рішення індивідуальна. Але отримати інформацію перед вибором відповідно до такого переліку не буде зайвим.

  • Локація
  • Територія
  • Будинок
  • Квартира

Локація

  • Транспортна інфраструктура – розташування в місті, зручність розв’язок, якість та кількість маршрутів громадського транспорту, наближеність до зупинок. 

Маємо яскравий приклад, коли люди не змогли жити на Лівому березі Києва, адже мали обумовлену бізнесовими процесами прив’язку офісу до Правого берега. Дорога забирала надто багато часу і нервів, довелось продавати квартиру з готовим прикольним ремонтом. Тому завжди зважайте на свій спосіб життя, вашу прив’язку до місця роботи, а дітей до місця навчання. 

  • Якість оточуючої забудови.

Якщо ваш будинок знаходиться на класній території, але, виходячи за ворота вашого ЖК, ви потрапляєте в забудову, що нагадує гетто – це не ок.

За цим критерієм виграє історична забудова – і оточення краще, і розгалуженість транспортної інфраструктури більша.

Територія

  • Якщо розглядати міста України загалом, Київ зокрема, то поки ситуація однозначна. Благоустрій нових ЖК кращий. Знову ж таки нагадаю, що ми розглядаємо якісну забудову, а не ті ЖК, де невірно розраховані паркувальні місця і вся територія перетворюється на стоянку. Озеленення, якісні дитячі майданчики, спортивні зони починають ставати обов’язковими елементами забудови. 
  • Питання паркування болісне для всіх районів великого міста – місць не вистачає всюди. Але все ж таки за відгуками це ще один пункт, чим новобудови краще вторинки. Нові ЖК пропонують мешканцям альтернативу – підземні паркінги замість полювання на місця під будинком. Для центральних районів такої розкоші не передбачено, тому тут можна і штраф отримати і з штрафмайданчику машину забирати.

Отже, за переважною більшістю голосів нова забудова отримує перевагу за даним критерієм.

прибудинкова територія нових ЖК
дитячі майданчики та зони відпочинку в нових ЖК

Будинок

  • Якість загальних зон в будинку – ліфтові холи, ліфти, світло, якість ремонту, місця для зберігання велосипедів та візочків – це сьогодні один із основних фокусів проектувальників. В нових будинках ці зони сучасні, продумані і зручні.
  • Не менше значення мають загальні інженерні мережі. Зрозуміло, новий будинок = нова інженерія. Це мінімізує ризики і полегшує експлуатацію. 
  • Але давайте будемо чесними і поговоримо про те, чим новобудови гірші за вторинку. В сучасному ЖК ви не побачите вінтажні дерев’яні двері, високі стелі з ліпниною, дореволюційну плитку. 

Більшістю голосів за в даному питанні також плюс відправляється в карму нових ЖК.

Квартира

  • От ми дістались до того питання, про яке писала на самому початку. Стан квартири. Тут все складно. Історична будівля – це кіт в мішку. Ти не завжди знаєш, що тебе очікує при демонтажі стіни чи за підвісною стелею. 
  • Але сюрпризи можуть бути і приємними – наприклад, царська цегла. Або величезна висота стель. Це та сама неповторна і ні з чим не порівнювана атмосфера, яку не можна виміряти і пояснити логічно. Це одна із відповідей на питання, чому новобудови дешевше за вторинку (питання дискусійне, адже вартість квадратного метр житла досить різна). Також на вартість впливає ще один пункт, який зараз розглянемо.
  • Переважна більшість квартир в новобудовах здаються без ремонту. Тому зважайте на наступні інвестиції в ремонт. Вторинку, придатну до житла, вибрати все ж таки можливо. 

Тому ми б казали, що з цим питанням впевнена нічия. 

історична забудова

Але крім того, дуже важливо ком’юніті. Купуючи квартиру ви отримуєте крім житлового простору оточення. Тому в питанні вторинний ринок та новобудови зважайте також на те, яких людей ви будете цінити в якості приємних сусідів.