Популярні стилі інтер’єру
Широко відомий у вузьких колах підприємець Валєра прокинувся в холодному поті у своїй великій світлій спальні з просторими вікнами. Його не відпускало усвідомлення того, що два тижні тому сусід сина подруги мами купив нову квартиру.
Здавалося б, що тут такого. Якби не коментар в інстаграмі під постом: “це найбільш стильний інтер’єр, який я колись бачила!”.
Валєра не заздрісний хлопець, але щось його зачепило. І він вирішив, що настав час оновити ремонт і показати, що таке дійсно сучасний стиль в інтер’єрі.
Але з чого розпочати? Валєра вміє заробляти гроші, але він точно нічого не розуміє в дизайні та ремонті. І тут йому на допомогу приходить, кум. Кум з’їв собаку на ремонтах та дизайнах. Він працював з усіма можливими та неможливими дизайнерами країни. І може краще за інших розповісти, як вибрати відповідну студію, яка почує свого клієнта і зробить те, чим не соромно буде похвалитися перед друзями.
І ось кум і Валєра починають свій шлях із самого першого етапу – з пошуку відповіді на запитання: “а що зараз модно в інтер’єрі?”. Вони заходять до інтернету та починають шукати. У процесі пошуку питань стає більше, ніж відповідей. Через тридцять вісім годин вони натикаються на сайт дизайн студії, у якої все в доступному та зрозумілому вигляді розказано про різні стилі інтер’єру. Перше що впадає їм у вічі – це:
Класика “по-американськи”
Кожен, хто дивився американські фільми або бував в Америці, розуміє, що являє собою цей стиль. Він може по-різному називатися, але завжди передбачає одне: це свого роду збірний образ, в якому можуть поєднуватись європейські традиції з локальними інтерпретаціями, які додавали переселенці, перебравшись на новий континент.
Сам напрямок родом із США та різновиди інтерпретацій цього стилю можуть відрізнятися залежно від частини країни.
Класика “по-американськи” практично завжди відрізняється елегантністю та стриманістю. Вона поєднує все найкраще, що можна взяти з класичного та сучасного стилей, що власне і дозволяє створити неповторний інтер’єр.
У класичному розумінні кольорової гами стилю – це теплі та натуральні кольори з вкрапленнями складних та контрастних гам, таких як теракотовий або відтінки зеленого.
Цей стиль можна реалізувати в квартирі, але на відміну від котеджу, стиль квартир, оформлений в Американській класиці, не дасть розкритися його повноті. Для цього стилю потрібен досить великий простір. А для невеликих, до ста квадратних метрів квартир – це буде просто слабка подоба.
Валєра сумно зітхнув. Раніше він думав, що є щасливим власником досить великої квартири площею 96 квадратних метрів. Але ні, для класики “по-американськи” буде тісно. Ну просто немає де розвернутися. А шкода, звучала назва добре, навіть дуже добре. Але доведеться погуглити ще.
Поки він про це думав, кум уже знайшов ще один модний напрямок у дизайні інтер’єру:
Лофт
Лофт – це суто мужицький стиль. Він характеризується свого роду незакінченістю робіт. Начебто забракло часу чи сил для того, щоб доробити ремонт. Але все одно виглядає цікаво. Така собі недбалість зайнятої людини.
Обов’язковою умовою цього стилю є високі відкриті стелі, натуральні матеріали стін, вставки елементів інтер’єру з дерева, відкриті інженерні системи та мінімально необхідна кількість меблів.
Дуже актуальний стиль в інтер’єрі, якщо ваша квартира або офіс знаходяться в історичній чи колишній промисловій будівлі. Це набагато посилює і сам дизайн інтер’єру, і внутрішній емоційний стан людини, яка в ньому знаходиться.
Кольорова палітра не надто різноманітна. Вона продиктована кольором конструктивних елементів – чорний, колір цегли або бетону, білий чи деревний. При правильному використанні варіативності поєднання кольорів, можна досягти гідних результатів.
Як це не дивно, якщо ви думаєте, що цей стиль означає мінімальні витрати на ремонт – ви маєте рацію лише на третину.
Через відкриті рішення в інтер’єрі потрібно приділяти особливу увагу дизайну та зовнішньому вигляду всіх інженерних систем. Вони повинні підкреслювати стиль, а не бути вторинними елементами і, тим більше, не псувати його.
Всі електричні кабелі, вентиляція, кондиціювання або пожежні трубопроводи повинні бути змонтовані набагато якісніше, адже вони не будуть заховані за стелею – вони самі формують візуальний вигляд стель. Груба чи неякісна поверхня перекриття має бути відремонтована, якщо немає можливості обіграти ці місця у дизайні.
Тому стиль Лофт, хоч і один із найпопулярніших стилів в інтер’єрі, проте не повинен вводити вас в оману вартістю будівельних робіт.
Поки кум усвідомлював цю інформацію, адже для нього це було несподіваним поворотом, у Валєри задзвонив будильник. А це означає, що він запізнюється на тренування. П’ять хвилин на збори і вони з кумом уже сидять у машині та їдуть до спортзалу. Обговорюючи дорогою найпопулярніші стилі в дизайні інтер’єру, Валєра звернув увагу, що в різних країнах “популярним” вважаються різні рішення. У західних країнах популярний один стиль, у східних – інший, а у північних країнах особливою популярністю користується стиль, який на загал називається:
Скандинавський стиль
Скандинавський стиль або Сканді, це вже не новий стиль в інтер’єрі. Він встиг стати одним з улюблених у нашій країні тому, що це гарне рішення для будь-яких просторів, від маленьких квартир до просторих офісів великих компаній. Сам стиль варіативний, але переважно він ділиться на два напрями – класичний (традиційний) і сучасний.
Класичний Сканді, його ще називають густавіанським, на честь короля Густава, який свого часу запровадив моду на цей стиль, сформувався при змішуванні двох інших стилів – рококо та класицизму. У ньому немає таких елементів декору, як ліпнина або позолота. Ніякої палацової розкоші, а основна кольорова гама – білі та блакитні тони. Допускається покриття стін ненав’язливими, легкими орнаментами, але при цьому підлога або стеля повинні бути виконані у світлих відтінках.
Всі елементи меблів теж у світлих тонах, але з ретрооздобленням чи зістареними поверхнями. Орнаменти оббивки м’яких меблів – переважно пастельні тони з орнаментами у вигляді клітинки або смужок.
Рідко, але також можливо, зустріти в інтер’єрах цього стилю розкішні кришталеві люстри, великі дзеркала або свічники. Але, тим не менш, найчастіше відмінною рисою є шведський годинник Мора, що виконаний у дереві і має округлу форму.
Ну і якщо Валєрі, що біжить по біговій доріжці, з цим напрямком все було зрозуміло, то що під собою має на увазі сучасний напрямок Сканді і чим він цікавий?
Сучасний Сканді заснований на простій ідеології: меблі та матеріали мають бути довговічними. Екологічно чиста деревина – це основа сучасного Сканді.
Кольорова гама залишається незмінною – це світлі відтінки і вкраплення складних кольорів. Хоча здебільшого в основному образом цього стилю залишаються світлі тони, є безліч варіацій вдалого комбінування з іншими насиченими кольорами.
Меблі повинні бути добротними, навіть якщо ви вибираєте бюджетний дизайн. Щось відверто дешеве або погана імітація натурального дерева знецінять цей стиль, як тільки ви внесете ці меблі в приміщення. Тому ми не рекомендували б економити на дизайні інтер’єру будинку, використовуючи цей стиль.
Найголовніше, що відрізняє цей стиль від будь-якого іншого, окрім поєднань світлих тонів з натуральним деревом та кімнатними рослинами, – це необхідність створити враження наповненого повітрям простору.
Не варто думати, що скандинавський та мінімалістичний стиль – це одне й те саме. Це не зовсім так, а точніше, зовсім не так. Так, дизайни інтер’єрів виконані в цьому стилі можуть похвалитися легкістю і великими вільними площами, але все ж таки за рахунок елементів декору – цей стиль більш затишний і комфортний, навіть при такому поєднанні світлих кольорів.
Повернувшись пізно ввечері до своєї квартири, Валєра зрозумів, що кум – той ще помічник. Він вирішив, що перед сном він сам поблукає просторами інтернету. При цьому Валєра був майже впевнений у тому, що вбивши в пошуковий рядок браузера запит “наймодніший стиль для ремонту квартир”, він відразу знайде відповідь. Але практика показує, що навіть на питання, який стиль в інтер’єрі зараз у моді, немає однозначної відповіді.
Якщо говорити про сучасні стилі в дизайні інтер’єру, то не меншою популярністю користується:
Мемфіс
У 1980 році було знято деякі обмеження та загальноприйняті підвалини. Це розв’язало їм руки та дозволило використовувати нетипові форми та комбінувати несумісні матеріали. В результаті з’явився яскравий, ексцентричний стиль, з певними нотками гумору, стиль, що дозволяє втілити в реальність практично будь-які ідеї та творчі фантазії
Цей стиль передбачає використання в інтер’єрі складних форм, орнаментів і контрастних кольорів, чимось схожих з поп-артом та арт-деко.
Навіть незважаючи на те, що цей стиль вже не виглядає настільки революційно, він все одно не втратив своєї популярності і все ще приваблює людей своєю неординарністю та екстравагантністю.
Особлива роль відводиться декоративним виробам в інтер’єрі. Вони поєднують складні форми та яскраву кольорову гаму. Ви не знайдете готових рішень. Для стилю мемфіс головним є наступний принцип – дизайнер завжди грає та експериментує з матеріалами, фактурою, кольором та геометрією. Для стелі та стін зазвичай використовують світлі тони на контрасті з яскравими елементами декору та меблів.
Працюючи в стилі Мемфіс можна легко створити яскравий, незвичайний та нестандартний простір. І якщо говорити про те, який дизайн зараз модний, то цей стиль досить сьогодні популярний, особливо серед молоді.
Цікаво, звісно. Але для Валєри надто креативно. Він же серйозний дорослий чоловік. Що скажуть пацани? Вже засинаючи, Валєра зрозумів, що не має значення, як виглядає дизайн вашої квартири чи будинку для інших. Головне, що дизайн кімнати, в якій ти засинаєш, подобається тобі і він гармонійний. Тому, не шукайте відповідь на питання, який дизайн кімнати зараз в моді. Краще шукайте відповідь на питання, в якому інтер’єрі мені буде комфортно жити. І краще відповідати на таке запитання, звернувшись за допомогою до професіоналів.