fbpx

Що входить у вартість дизайн-проекту

08.11.2022
Що входить у вартість дизайн-проекту

Ремонт – непросте завдання. Особливо для тих, хто не дуже до нього готовий морально та технічно. І якщо з точки зору моральної підготовки ми можемо вас лише підбадьорити, то з технічної сторони розповімо максимум корисної інформації для розуміння, як розрахувати вартість проекту.

З чого почати?

Наша відповідь однозначна. Якщо ви плануєте більше, ніж просто переклеювання шпалер або фарбування стін, починайте з проекту. Це дозволить вам уникнути непередбаченого результату та дорогих переробок на будівельному майданчику. Але і тут потрібно оперувати правильними термінами, адже проекти також можуть значно відрізнятися. 

Що входить у дизайнерський проект чи дизайн-проект, як найчастіше прийнято говорити? Що містять у собі терміни архітектура та інженерія? Що входить у вартість дизайн проекту? Давайте розглянемо ці питання докладніше.

Дизайн проект

Це предмет постійної суперечки, оскільки такої назви немає у нормативній документації, яка регламентує проектну роботу. Принаймні, в Україні. Тому всі студії вкладають у це поняття різний зміст, виходячи зі свого досвіду. Тому замовнику на старті потрібно обов’язково уточнити, що входить у дизайнерські послуги тієї чи іншої студії.

Ідеально коли дизайн-проект – це повний комплект документації, яка потрібна для ремонту. Це візуалізації, плани, розрізи, розгортки, відомості оздоблювальних матеріалів, креслення індивідуальних меблів та таблиці підбору необхідних позицій (меблів, аксесуарів тощо). 

Деякі студії можуть під дизайн-проектом розуміти лише візуалізації та базовий набір креслень, а комплект детальних креслень називати, наприклад, робочою. Ці нюанси обов’язково потрібно уточнити на початкових етапах роботи. 

Рівень деталізації – це знов-таки предмет дискусій. Ідеальне креслення – те, яке зрозуміле виконробу. 

Будьте готові до того, що інженерні рішення не будуть детально опрацьовані. Наприклад, буде запропоновано лише місця внутрішніх блоків кондиціонерів, а не їх моделі. Або, наприклад, не буде в такому проекті і трасування електричних кабелів, лише розташування розеток. 

Інженерні рішення

Різні системи проектуються різними фахівцями та, відповідно, діляться на розділи.

Марки основних розділів:

АР – архітектурні рішення (зазвичай ці креслення входять у дизайн-проект);

ОВіК – опалення, вентиляція та кондиціювання;

ЕТР – електротехнічні рішення;

СКС – структуровані кабельні системи (інтернет та інша слаботочка);

СКД – системи контролю доступу;

ВН – відеонагляд;

ВК – водопостачання та каналізація.

Дуже рекомендуємо вам для комерційних об’єктів не обмежуватись лише розділом АР. Для житлових об’єктів інженерні розділи не обов’язкові, достатньо звернутися до хороших підрядників щодо реалізації цих систем.

Дуже часто ці роботи не враховуються у пропозиціях, якщо ви питаєте ціни за дизайн-проект.

Комплектація

Дуже важливий пункт. Це наповнення інтер’єру реальними предметами меблів, конкретними оздоблювальними матеріалами зі зрозумілими артикулами, вартістю та термінами постачання тощо. Порівняйте деталізацію інформації:

Ковролін сірий 150м2Ковролін Forbo Flotex p946005 Metro nimbus150м2Вартість 25 €/м2Термін постачання 1 календарний місяць з моменту отримання передоплатиРекомендований постачальник: і тут явки та паролі

І так щодо кожної позиції, яких, повірте, дуже багато. Том комплектації – це від 5 до 100 аркушів А4 залежно від величини та складності об’єкта. І, звичайно, це окрема від самого дизайну робота. Ми включаємо цю послугу в дизайн-проект окремим блоком, щоб замовник міг усвідомлено зрозуміти, чи потрібна вона йому чи ні.

Авторський нагляд

Часто також не входить у вартість дизайн-проекту. Або входить певна кількість виїздів або період проведення авторського нагляду. Власне, це правильно, адже авторський нагляд – це постпроектна робота, до якої входить контроль за дотриманням проектних рішень на майданчику. Кількість виїздів, період будівництва часто не залежить від архітектора та інженера. Тому без інформації від будівельників не зрозуміло, як розрахувати вартість роботи дизайнера. Цілком логічно виносити оплату цього блоку робіт в окремий договір.

Як же не припуститися помилки?

Якщо все так складно, як не припуститися помилки? Насправді відповідь проста – не приймайте рішення про вибір проектувальника на підставі розмови та однієї цифри, написаної вам у повідомленні, електронному листі, або тим більше сказаної усно. Оцінити дизайн інтер’єру квадратними метрами чи годинами неможливо. Просіть у дизайн-студії комерційну пропозицію з детально розписаними роботами та вартістю, розділеною за блоками робіт. Тут ви можете завантажити приклад такої комерційної пропозиції. 

Також потрібно обов’язково попросити приклади робіт і подивитися деталізацію креслень. 

  Автор: Тетяна Дідковська