Бібліотека Ірпеня ❘ Студия дизайна интерьера Mira Architects

Бібліотека Ірпеня

Альтернативне рішення інтер’єру вже відомої нам бібліотеки, в якому збережена більша кількість існуючих планувальних рішень та використані оновлені більш стримані, але ефектні, пропозиції реновації простору.

Про проєкт

Альтернативна концепція реконструкції бібліотеки ім. М.Рильського розроблена в рамках ініціативи Irpin Reconstruction Summit  

Замовник:
Ірпінська Міська Рада
Категорія:
соціальні об’єкти
Розміщення:
м. Ірпінь, Київська обл.
Площа:
1100 м2
Статус:
концепція, 2022

Що ми робили:

  • Планування
  • Дизайн
Локація

Об’єкт знаходиться в м. Ірпінь Київської області, навпроти Ірпінської міської ради. Займає особливе місце у загальному архітектурному ансамблі центральної площі.

Библіотека до

 

Скажімо так. Інтер’єр мав свої особливості але був “місцем сили” для небагатьох відвідувачів, які приходили сюди за власним бажанням.

Але ми любимо нестандартні проекти, бо впевнені, що з кожного такого “місця сили” можна зробити “місце надпотужної сили”.

Предпроєктне дослідження

Перед початком проєктування ми провели опитування серед мешканців м.Ірпінь, щоб вияснити, чи взагалі затребувана бібліотека та як підвищити її привабливість для відвідувачів. Ми отримали досить цікаві відповіді. Наприклад, досить багато людей висловили потребу в коворкінгу, адже бібліотека знаходиться в центрі міста. Також було багато запитів на заняття для дітей.

Власне, всі ці побажання були враховані в плануванні та дизайні

Концепт

Отже, в ході перепланування:

  • вхідна група була перетворена на кав’ярню – точку зустрічі містян на центральній площі Ірпеня, або зону, де батьки можуть почекати дітей з занять;
  • ліве крило – переплановано дитячу бібліотеку;
  • праве крило – заплановано дорослу бібліотеку з абонементом, читальною залою, коворкінгом, комп’ютерним класом та конференц-залою.

Дизайн

 

В дизайні використані нескладні, але досить ефективні рішення, які дозволяють зробити крутий простір, не витрачаючи на це всі гроші світу. Хоча трішки все ж таки доведеться.

Вхідна зона

Тож, так як це не сама звичайна бібліотека, починаємо нашу подорож з кавусі при вході та кількох кульок морозива.

Якщо хтось приїхав в бібліотеку на візочу (малеча, яку привезла мама,  або маломобільні люди) – за цією стіною зі склоблоків є крутецький пандус, по якому можна потрапити в важливу локацію попудрити носик. Склоблоки – акцентний та функціональний елемент зонування. Якщо ви повернетесь вище до планування, то зрозумієте це. Але ж ми знаємо, що ні – не повернетесь.

Читальна зала та ковокінг

В просторі суміщені м’які групи (дивани та крісла) та більш формальні робочі зони, як то коворкінг чи комп’ютерний клас. В даному випадку показаний відокремлений робочий простір, в якому можна попрацювати в тиші. Але загальна концепція прозорості та текучості простору зберігається навіть при виділенні окремих робочих зон.

Але загальна концепція прозорості та текучості простору зберігається навіть при виділенні окремих робочих зон.

Дитяча бібліотека для наймолодших

Тут передбачені меблі трансформери для групових занять або читання. Також є зона для мам з немовлятами – мама читає книжку, а малеча може поповзати навколо.

Команда проєкта
  • Іра Гаврилюк
    Архітектор, керівник студії
  • Вова Налбат
    Архітектор, керівник студії
  • Василина Бойчук
    Дизайнер
  • Дарина Луганцева
    Дизайнер