Бібліотека Ірпеня 2.0 ❘ Студия дизайна интерьера Mira Architects

Бібліотека Ірпеня 2.0

Центральна бібліотека м.Ірпінь потребувала ремонту після пошкоджень, спричинених бойовими діями. Але команда проекту вирішила запропонувати повне переосмислення простору. Адже бібліотека - це платформа навчання, спілкування та розвитку.

Про проєкт

Концепція реконструкції бібліотеки ім. М.Рильського розроблена в рамках ініціативи Irpin Reconstruction Summit  в співавторстві з чилійською студією Thought Group. 

Замовник:
Ірпінська Міська Рада
Категорія:
соціальні об’єкти
Розміщення:
м. Ірпінь, Київська обл.
Площа:
1100 м2
Статус:
концепція, 2022

Що ми робили:

  • Планування
  • Дизайн
Локація

Архітектори з Чилі запропонували повністю переосмислити споруду, втіливши концепцію вільного, прозорого, безперервного, текучого і взаємопов’язаного внутрішнього простору бібліотеки.
Наша команда працювала над інтер’єрами.
Візуалізація фасаду Thought Group. 

Передпроєктне дослідження

Перед початком проєктування ми провели опитування серед мешканців м. Ірпінь, щоб вияснити, чи взагалі затребувана бібліотека та як підвищити її привабливість для відвідувачів. Ми отримали досить цікаві відповіді. Наприклад, досить багато людей висловили потребу в коворкінгу, адже бібліотека знаходиться в центрі міста. Також було багато запитів на заняття для дітей.

Власне, всі ці побажання були враховані в плануванні та дизайні

Концепт

Отже, в ході перепланування було:

  • вхідну групу перетворено на кав’ярню – точку зустрічі містян на центральній площі Ірпеня, або зону, де батьки можуть почекати дітей до закінчення занять;
  • ліве крило – переплановано дитячу бібліотеку;
  • праве крило – заплановано дорослу бібліотеку з абонементом, читальною залою, коворкінгом, комп’ютерним класом та конференц-залою.

Дизайн

 

В дизайні текстура дерева, яка з’явилась на фасаді, перетікає у внутрішній простір. Таким чином формується досить лаконічний, але при тому досить теплий інтер’єр.

Абонемент

Це більше не стійка з суворою бібліотекаркою та паперовими формулярами.

Абонемент сучасної бібліотеки – скоріше щось по типу зони консультатнів в Apple Store.

 

Читальна зала та ковокінг

В просторі суміщені м’які групи (дивани та крісла) та більш формальні робочі зони, як то коворкінг чи комп’ютерний клас. В даному випадку показаний відокремлений скляною перегородкою робочий простір, в якому можна попрацювати в тиші. Але загальна концепція прозорості та текучості простору зберігається навіть при виділенні окремих робочих зон.

Дитяча бібліотека для наймолодших

Тут передбачені меблі трансформери для групових занять або читання. Також є зона для мам з немовлятами – мама читає книжку, а малеча може поповзати навколо.

Бібліотека для підлітків

Натомість інша частина дитячої бібліотека більш статична. Тут передбачені повноцінні робочі місця, де підлітки можуть підготуватись до уроків або просто почитати книгу.

Команда проєкта
  • Іра Гаврилюк
    Архітектор, керівник студії
  • Вова Налбат
    Архітектор, керівник студії
  • Василина Бойчук
    Дизайнер
  • Дарина Луганцева
    Дизайнер