Будинок культури ❘ Студия дизайна интерьера Mira Architects

Центральний будинок культури Ірпеня

Центральний будинок культури Ірпеня був головним творчим простором міста. На початку війни він був дуже сильно пошкоджений. Частина будівлі, де розміщувалася зала, зруйнована майже повністю. Обстріляний фасад став символами кліпу на пісню Еда Ширана в колаборації з українським гуртом Антитіла.

Про проєкт

В рамках Irpin Reconstruction Summit були розроблені кілька проєктів реконструкції. Ось проєкт-переможець конкурсу. Команда Mira Architects працювала над інтер’єрами.

Більша частина будівлі відновленню не підлягає. Але можна зберегти вхідну групу, переосмисливши матеріали. Фасад запропоновано помістити в скляний куб зберігши оригінальну цегляну кладку. Нова частина будівлі підкреслено сучасна та мінімалістична.

Замовник:
Ірпінська Міська Рада
Категорія:
соціальні об’єкти
Розміщення:
м. Ірпінь, Київська обл.
Площа:
4000 м2
Статус:
концепція, 2022

Що ми робили:

  • Дизайн

Локація

 

Будівля ЦБК – типовий проєкт часів так званого сталінського ампіру. Серед учасників проєкту не було спільної думки стосовно того, наскільки потрібно зберігати чи відновлювати будівлю, адже сучасним вимогам вона зовсім не відповідала і потрібну місту функцію просто не вміщувала.

Водночас, спільною була думка, що будівля – учасник подій, І такі наглядні наслідки війни потрібно зберегти.

Концепт

Дизайн інтер’єру побудований на контрасті:

  • сучасні лаконічні рішення, великі площини скла та світлі кольори;

та

  • автентична вхідна група зі збереженими колонами та частиною стелі, для яких передбачена  консервація в стані після пожежі (консервація чорної копоті під матовим лаком).

Проєктом реконструкції була передбачена більша висота поверхів, таким чином збережений фрагмент стелі вийшов нижчим. Тому в цій зоні запроєктований зимовий сад з великою кількістю зелені, що нівелює візуально перепад висот та є символом продовження життя.

Зимовий сад передбачений двосвітним (два поверхи по висоті), тому тут можуть бути висаджені навіть дерева.

Натомість кав’ярня з меншою висотою стелі виглядає компактною та відокремленою.

В дизайні зали передбачене використання акустичних матеріалів та спеціалізованого освітлення, що дозволяє змінювати сценарії використання та проводити різні заходи.

Команда проєкта
  • Іра Гаврилюк
    Архітектор, керівник студії
  • Вова Налбат
    Архітектор, керівник студії
  • Василина Бойчук
    Дизайнер
  • Дарина Луганцева
    Дизайнер