Освітній та виставковий комплекс, розміщений на території у північно-західній частині Києва, де проводилися масові розстріли цивільного населення, під час Другої світової війни, у період окупації України німецькими військами.
Декілька десятків років тому, на цьому місці був побудований вогнепальний тир, який й досі функціонував. І для Бабиного Яру, це не зовсім доречна функція будівлі. Але пару років тому, було прийняте рішення перенести тир.
З’явилась спільна мета – зробити дві концепції соціально-просвітнього хабу та наділити його функцією з просвітлення населення та збереження історичної цінності території.
Що ми робили:
Об’єкт планується розташувати майже в самому центрі території Бабиного Яру. Тому він матиме центральне значення у всьому меморіальному комплексі. Будівля знаходиться на перетині основних маршрутів руху відвідувачів та має доступні під’їзні шляхи.
Не кожен з нас до кінця усвідомлює весь жах того періоду. Але ті, хто з цим так чи наче зіштовхнулися, хотіли б мати місце де можна було б усамітнитися та помолитися.
Для цього ми розмістили 16 метрову стелу поруч з основною будівлею.
Її мета – залишити відвідувача сам на сам зі своїми думками та дати зосередитися на головному
До вежі можливо потрапити через підземний перехід, в покрівлі якого виконанні скляні вставки для сонячного світла.
Цей ефектний прийом, разом з тьмяним штучним світлом в самому переході, посилює враження для відвідувачів на шляху до вежі
Функціональне зонування:
Функціональне зонування: